СПЕКТР
ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ
Ми працюємо на Ваш успіх
(066)879 77 98



м. Миколаїв, вул. Садова, 1
ПН - НД з 8:00 до 19:00
РЕЄСТРАЦІЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБ'ЄДНАННЯ
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про громадські об'єднання», громадське об'єднання - це добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав та свобод, задоволення громадських, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів. Кількість засновників громадського об'єднання не може бути меншою, ніж дві особи.
Закон України «Про громадські об'єднання» передбачає два види громадських об'єднань в Україні: громадська організація та громадський спілка.
Громадська організація характеризується тим, що її засновниками та учасниками є виключно фізичні особи. Засновниками громадської спілки є юридичні особи приватного права (що створені фізичними особами або юридичними особами приватного права, а не органами державної або комунальної власності), а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи.
Громадське об'єднання може бути створене як зі статусом юридичної особи, так і без такого статусу. Відповідно до ст. 21 Закону України «Про громадські об'єднання», громадське об'єднання зі статусом юридичної особи на відміну від громадського об'єднання без такого статусу може: створювати відокремлені підрозділи; здійснювати підприємницьку діяльність; бути учасником цивільно-правових відносин, набувати майнових та немайнових прав відповідно до законодавства; брати участь у здійсненні державної регуляторної політики; засновувати засоби інформації.
Щоб відкрити громадську організацію в Україні, нам необхідні наступні документи:
- копія паспорта та ідентифікаційного коду засновників;
- якщо засновником є юридична особа - необхідно надати документальні відомості, які розкривають кінцевого бенефіціара - фізичної особи, власника значної частки у статутному капіталі такого засновника. Для резидентних компаній таким документом може бути статут засновника або витяг з ЄДР.
Додатково нам потрібна інформація:
-
назва громадської організації. Воно має бути унікальним і не співпадати з назвою іншої громадської організації;
-
інформація про керівників та представників (ПІБ, дата народження, № телефону, адреса);
-
юридична адреса громадської організації;
-
контактний телефон громадської організації;
-
обраний банк (за необхідності відкриття рахунку);
-
необхідність виготовлення печатки;
-
визначити обмеження для керівного органу.
Стандартний строк державної реєстрації громадської організації – 5 робочих днів. Строк отримання рішення про включення громадської організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій до 15 календарних днів з моменту реєстрації.
Пакет документів, які отримуються після процедури:
-
Виписка з ЄДР та опис;
-
Статут;
-
Протокол загальних зборів
-
Рішення про включення громадської організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Вартість реєстрації громадської організації складає від 8000,00 грн. без додаткових послуг.
Вартість додаткових послуг:
- реєстрація в Реєстрі неприбуткових установ та організацій (1500 грн.);
- виготовлення печатки на автоматичному оснащенні (от 700 грн.);
- отримання довідки зі статистики (500 грн.);
- відкриття рахунку у банку (1000 грн.).